V gastronomskih trendih se zadnja leta pojavlja poklic vodnega sommelierja. Restavracije višjega cenovnega razreda, poleg vinske, že ponujajo tudi vodne karte, opaža Jaka Blažon, ustanovitelj mednarodne spletne skupnosti za ljubitelje kulinarike Noir Food. Na svetu je zaenkrat le nekje od 100 do 200 certificiranih vodnih sommelierjev. V to peščico sodi tudi mladi Prekmurec Niko Huber, ki si želi ustanoviti šolo za ta poklic. Najdražja voda, ki jo je pil, je Svalbardi. Stane 85 eur na steklenico, dobijo pa jo s topljenjem odlomljenih koščkov ledenika.

V najelitnejših restavracijah po svetu se pojavlja trend vodnega sommelierja, Niko Huber je prvi certificirani Slovenec s tem nazivom

V gastronomskih trendih se zadnja leta pojavlja poklic vodnega sommelierja. Restavracije višjega cenovnega razreda poleg vinske že ponujajo tudi vodne karte. Jaka Blažon, ustanovitelj mednarodne spletne skupnosti za ljubitelje kulinarike Noir Food:

»Vse več ljudi se odmika stran od alkohola. Noma je prva začela gostom ob hrani namesto vina ponujati domače sokove, nato še vodo. Čeprav priljubljenost raste, pa je ta trend še v povojih in verjetno nikoli ne bo dosegel številčnosti vinskih sommelierjev.«

Na svetu je za zdaj le nekje od 100 do 200 certificiranih vodnih sommelierjev. V to peščico sodi tudi mladi Prekmurec Niko Huber, ki si želi ustanoviti šolo za ta poklic. Najdražja voda, ki jo je pil, je Svalbardi. Stane 85 evrov na steklenico, dobijo pa jo s topljenjem odlomljenih koščkov ledenika.

»Svalbardi je kot lahek sauvignon med vini. Pri nas imamo srečo, da imamo najbolj mineralizirano vodo na področju magnezija. Lahko bi ga primerjal s sladkim tramincem med vini, odličen je tudi v kombinaciji s temno čokolado.«

Ana Skrt