Simona Moličnik je po izobrazbi magistrica historične muzikologije. Njeno zanimanje je pritegnila dediščina slovenske glasbene umetnosti. Opremljena z dobrim poznavanjem materialne glasbene ostaline, torej pisnih in zvočnih virov, s katerimi je petnajst let rokovala v Glasbeni zbirki Narodne in univerzitetne knjižnice, se je leta 2008 pridružila ekipi glasbenih urednikov Prvega programa Radia Slovenija.
Tu je prevzela uredništvo in avtorstvo tedenske oddaje Slovenska zemlja v pesmi in besedi, ki prinaša dokumentarno portretne oddaje, koncerte ter tematsko in strokovno komentirane izbore ljudskega glasbenega snovanja.
Moličnikova je nadaljevala tradicijo terenskega spodbujanja in zbiranja zvočnih zapisov ustno izročene tradicije ter tako preteklih kot sodobnih glasbenih praks. Avtorsko je zasnovala pet večjih projektov, ki so prinesli zbirko petih tematskih zvočnih izdaj z obsežnimi spremnimi besedami in dokumentarnimi fotografijami: "Sijaj, sonce!", "Za gorami", "Strast godca", "Robovi izročila", "Skozi prostor in čas".
Ob tem je ostala zvesta dediščini klasične in zborovske glasbe, ki jo je predstavljala v oddaji Dotik klasike.
Leta 2019 je prevzela uredništvo glasbenega in razvedrilnega programa na Prvem programu Radia Slovenija. S svojo uredniško ekipo je v glasbeni program uvedla tematske izbore, višji odstotek predvajanja slovenske glasbe, terensko oddajanje celotnega programa, koncerte v živo na terenu, številne studijske koncerte, Sobotne glasbene večere v živo iz Studia 26, mnoga sodelovanja z različnimi festivali, nekatere nove glasbene oddaje. Uredništvo pospešuje digitalizacijo radijskih glasbenih vsebin, s spodbudnimi projekti pa odpira prostor slovenskemu glasbenemu snovanju, predvsem na področju snemanja, arhiviranja in v sodelovanju z Založbo ZKP tudi izdajanja zvočnih posnetkov.
Simona Moličnik 24-urni radijski program, sedem dni v tednu, dojema kot enovito zvočno celoto, ki je primerljiva z velikimi kompozicijskimi oblikami s sveta klasične glasbe, razlikuje pa se v tem, da ta celota nastaja kot mozaik različnih avtorskih pristopov. Ob tem ostaja zvesta kritična spremljevalka glasbenega dogajanja domačega terena različnih zvrsti, glasbena publicistka in esejistka.
Ob tem pa ostaja glasbena publicistka in esejistka.